Matematyka wcale nie musi być straszna

Królowa nauk

Królowa może być tylko jedna. Królową jest matematyka. Niestety przedmiot ten bardzo często uczniom sprawia kłopot. Matematyka nie należy do najłatwiejszych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że nie jest to materiał nie do opanowania. Jak najbardziej tak. Połowa sukcesu to dobry nauczyciel matematyki. Jest on szczególnie ważny w szkole podstawowej. Wówczas można rozkochać dzieci do tego przedmiotu, a przynajmniej nie zniechęcić.

Druga połowa sukcesu to odpowiedni podręcznik. Na rynku znajduje się wiele podręczników do tego przedmiotu. Między innymi jest to Podręcznik do podstawówki dla klas 6 – matematyka. Każdy uczeń ma swoje ulubione działy matematyki. Dla jednych uczniów ciekawe są ułamki, a geometria jest nie do przeskoczenia. Należy się nie zniechęcać.

Pokonajmy wszelkie przeszkody

Matematyka to bardzo szeroka dziedzina nauki. Jedne rozdziały są łatwiejsze, a inne rzeczywiście bardziej skomplikowane. Aby zrozumieć zagadnienia bardziej skomplikowane, to trzeba znać wszelkie podstawy. Bez znajomości podstaw nie ruszymy dalej. Dlatego taka ważna jest w tym przedmiocie systematyczność nauki. A co gdy niektóre działy “przespaliśmy”? Wówczas trzeba to możliwie jak najszybciej nadrobić.

Gdy matematyka nie jest naszą mocną stroną i z zaległościami nie poradzimy sobie samodzielnie, to skorzystajmy z korepetycji. Prywatne lekcje naprawdę nie są powodem do wstydu. Jak najbardziej dużo nam dadzą. W końcu będziemy mogli odbić się od dna i zacząć wszystko rozumieć. Po dosłownie kilku korepetycjach dojdziemy do wniosku, że matematyka nie jest wcale taka trudna i skomplikowana jakby mogło się wydawać.

Najważniejsze jest to, aby nie odkładać nauki matematyki na później. Materiał idzie do przodu, a my nie możemy w żadnym wypadku zostać z tyłu. Jest to absolutnie nie do zaakceptowania. Im szybciej się “obudzimy”, tym lepiej. Matematyka naprawdę nie jest taka straszna, jakby mogło się wydawać.